Kartepe Cad. Çınarlı Mah. No:38 Maşukiye / Kartepe / KOCAELİ
 
 

Sonbaharda Maşukiye


Sonbahar, yazın telaşının ardından soluklanma, kışa dingin bir şekilde hazırlanma mevsimidir. Doğanın kış mevsimine hazırlanırken yapraklarını döküşü, yeşilin sarıya dönmesi, yazın coşkusunun daha sakinliğe dönüşümünü anlatıyor. Yaz tatili sonrası özellikle sonbahar ayını bekleyenler, kalabalıklardan uzakta huzurlu ve sakin bir tatil planını Maşukiye’de yer alan Motali Life Hotel’de hayata geçirebilirler.

Kartepe’ye bağlı Maşukiye köyü 1860’lı yıllardan günümüze dek eşsiz doğasıyla dikkat çekici bir bölge olmaya devam etmiştir. Son yıllarda özellikle İstanbul’da yaşayanların yakınlığı ile tercih ettiği bölge sonbaharda da tatil yapmak isteyenlerin ilk tercih edilen bölgelerdendir. Maşukiye bölgesi kuzeyinde Sapanca Gölü, güneyinde Kartepe ve Samanlı Dağları bulunan ayrıcalıklı rotalardan biridir. Yeşilliği ile doğa harikası Maşukiye, sonbahar ayında yaprakların sarıya dönüp dökülmesiyle adeta bir kartpostal içindeymiş hissi veren huzurlu, keyifli bir tatil imkanı sunuyor. Özellikle doğa severlerin uğrak yerlerinden bu bölgede zengin bitki örtüsünden dolayı yeşilin tonlarından kızıl tonuna geçişini ahenkle bir resim tablosu şeklinde bölgeye gelenlerin beğenisine sunuyor.

Doğaya dönüp yaprakların hışırtısında yürüme, yağmur sonrası toprak kokusunu içe çekme vakti. Doğanın hüznünde dinlenip kısa bir tatil yapmak istiyorsanız Kartepe Maşukiye bölgesinde çok uzaklara gitmeden adeta Karadeniz havasını doğasıyla ve yaylalarıyla yaşayabilirsiniz.

Motali Life Hotel sonbaharın hüznünü dinginliğe dönüştürüp doğanın değişimini ılık rüzgarın esintisiyle, huzurlu ortamıyla misafirlerini ağırlamak için bekliyor. Sonbahar ayında tatil yapmak isteyenlerin gezi rotalarından olan Maşukiye adının anlamında olduğu gibi gelenlerin maşuk olduğu bir yer olmaya devam ediyor. Motali Life Hotel’in huzurlu ortamında, beş ayrı seçenekten oluşan konforlu odalarında, kaliteli hizmetiyle keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Motali Life Hotel’de şehir stresinden uzaklaşarak sonbaharın en güzel yaşandığı yerlerden olan Maşukiye’de tatil yapmanız çok kolay. Dilerseniz bu linki tıklayarak rezervasyonunuzu internet sayfamız üzerinden tamamlayabilir, dilerseniz de 0262 354 22 70 veya 0262 354 22 72 numaralı telefonlardan bizlere ulaşarak rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tüm soru ve görüşleriniz için ise bizlere her zaman yukarıdaki telefon numaralarının haricinde info@motalilife.com e-posta adresimizden de ulaşabilirsiniz.

Sitede Arayın

Diğer Bloglar

  •