Kartepe Cad. Çınarlı Mah. No:38 Maşukiye / Kartepe / KOCAELİ
 
 

Düğün Mekanı Seçilirken Dikkat Edilecekler


 

Evlenmeye karar veren çiftlerin düğün hazırlıklarının başlangıcında düğün mekan seçimi geliyor. Hayallerinizdeki düğünü gerçekleştirmek için öncelikle ne tarz bir düğün konsepti istediğinize karar vermeniz ve istediğiniz tarihlerde uygun mekan bulmanız için birkaç ay önce mekan arayışına başlamanız gerekebiliyor.

Düğün mekanın özellikleri  hayallerinizdeki düğünü gerçekleştirmeniz için uygun koşulları sağlaması gerekiyor. Düğün mekanı seçerken nelere dikkat edilmeli listesine bir göz atalım.

1- Düğün Davetli Sayısı: Düğün yaparken en zorlanacağınız belki de sizi en çok strese sokacak konulardan biri düğüne gelecek davetli sayısı oluyor. Düğün yerlerini gezmeden önce ailelerinizle birlikte ortalama kişi sayısı belirledikten sonra kendinize bir liste oluşturup uygun yerleri gezmelisiniz. Kalabalık davetli sayınız varsa düğün yeri bakarken mekan kapasitesine dikkat etmelisiniz. Motali Life Hotel aradığınız mekanı size sunuyor; 150 kişilik ferah kapalı mekanında otel düğünü yapabilir, dilerseniz son dönemlerin popüler olan kır düğün konseptiyle 750 kişilik geniş bahçesinde, sapanca göl manzarasında doğa içinde bir düğün gerçekleştirebilirsiniz.

2-Düğün Mekanına Ulaşım: Düğün mekanı bakmaya başladığınızda fotoğraflardan çok beğeneceğiniz yerler karşınıza çıkacak ancak davetlilerin kolaylıkla ve sorunsuz bir şekilde ulaşacakları düğün yeri olması önemlidir.Bu nedenle iki aile ve misafirler için ulaşımı kolay olacak ve içinize sinecek bir mekan bulmaya dikkat etmelisiniz. Maşukiye’de bulunan Motali Life Hotel, doğanın içinde olup hem de şehir merkezine yakınlığı ile birçok çiftin tercihi olmaya devam ediyor.

3- Düğün Organizasyonu: Düğün mekanı seçildikten sonra geriye hayallerinizdeki gibi görünmesini sağlayan mekan planlaması kalıyor. İstediğiniz konsepte göre masaların ve dekorların dizayn edilmesini organizasyon şirketiyle detaylı bir toplantı yaparak ortak bir karar verin. Yemekli bir düğün planlıyorsanız mekan sahibi ile yemek menüsü ile ilgili detaylı bir konuşma yapın.  En güzel gününüzün hatırası olan fotoğraf çekimi için fotoğrafçınızla nasıl fotoğraflar istediğinizi önceden konuşun. Müzik bir düğünün olmazsa olmazı eğer davetlerle birlikte unutulmaz, eğlenceli bir düğün planlıyorsanız öncesinde düğünde çalınacak müzikler listesi hazırlayın ve özel bir orkestranız varsa onunla paylaşın.

4-Düğün Fiyatı: Düğün denilince kuşkusuz akla ilk bütçe kısmı geliyor. Yeni bir ev kurmak yeteri kadar masraflı iken bazen düğün yapmaktan bile vazgeçilebiliyor. Ancak düğün ailelerinizle ve sevdiklerinizle bir arada olabileceğiniz sevincinizi paylaşabileceğiniz ender zamanlardan oluyor. İleride düğün fotoğraflarınıza ve videolarınıza baktığınızda iyi ki böyle bir anı bırakmışız diye düşüneceksiniz.Düğün yapmaktan vazgeçmeyip ulaşılabilir fiyatlara otel düğünü konforu yanı sıra manzaralı bahçede kır düğünü yapmak isterseniz Motali Life Hotel’in deneyimli kadrosu ile hayallerinizdeki düğünü gerçekleştirebiliriz. 

Bütçenizi zorlamayan uygun düğün paket fiyatlarımızla ile ilgili bilgi almak ve düğün ile ilgili merak ettiğiniz detayları öğrenmek isterseniz Kartepe Maşukiye’de otelimizi ziyaret edebilir dilerseniz de 0262 354 22 70 numaralı telefondan bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Tüm soru ve görüşleriniz için ise bizlere her zaman yukarıdaki telefon numaralarının haricinde info@motalilife.com e-posta adresimizden de ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz ilgili bir başka yazımız olan Hayallerinizdeki Düğün Maşukiye Motali Life Hotel’de blog yazımızı da okuyabilirsiniz.Sitede Arayın

Diğer Bloglar

  •